ROZZA - platforma integrující elektronické nástroje pro zadávání veřejných zakázek

Dovolujeme si upozornit, že Česká republika – Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo novou platformu, jejímž účelem je integrovat jednotlivé elektronické nástroje pro zadávání veřejných zakázek: https://rozza.cz/

Tato platforma s názvem Rozcestník zakázek – Rozza, má za cíl sjednocovat data o veřejných zakázkách a díky tomu zjednodušit přístup k těmto datům. Výsledkem by tak mělo být přehledné prostředí, které dodavatelům zprostředkuje snadný přístup k veřejným zakázkám, kdy si dodavatel potřebnou veřejnou zakázku pohodlně vyhledá a následně podá nabídku z jednoho místa s jedním uživatelským účtem bez ohledu na to, ve kterém elektronickém nástroji byla veřejná zakázka uveřejněna, a aniž by musel disponovat znalostmi prostředí jednotlivých elektronických nástrojů.

Portál Rozza je propojen s elektronickým nástrojem Tender arena, E-ZAK, Portál vhodné uveřejnění, TENDERMARKET a Gemin.cz. Převedení účtu dodavatele je aktuálně možné z Tender areny, E-ZAKu a Portálu vhodného uveřejnění s tím, že postupně mají přibývat i další elektronické nástroje (NEN, Tendermarket).

Uvidíme tedy časem, zda se praxe setká s předvídaným záměrem a skutečně dojde k integraci a zjednodušení, které si současná situace na poli elektronických nástrojů a elektronizace obecně velice žádá.


Vytisknout